+90 (212) 706 06 73

info@onlinesaglikcim.com

Sağlık Çalışanı Mısınız? Hemen Bize Katılın!
KARANTİNA SÜRECİNDE EN ÇOK HANGİ İÇERİKLERİ İZLEDİK?

COVID-19 ile birlikte ulaşımdan, eğitime, eğlence sektöründen spor etkinliklerine neredeyse her alanda yaşam biçimimizin yönü izolasyon ile şekillendi.

Devamını Oku
Pandemi Süreci Ülke Turizmini Nasıl Etkiledi ?

Koronavirüs sürecinde en çok etkilenen sektörlerden birisi şüphesiz turizmdir. Ülkemizde özellikle turizmin korona sürecinde nasıl etkilendiği merak edilen konulardan biridir.Online Sağlıkçım olarak bu kez de koronavirüsün turizime etkisini inceledik.

Devamını Oku
COVID-19 Sürecinin Türkiye Ekonomisine Etkisi

Bu yazı dizimizde ilk başlık olarak Coronavirüs döneminden en çok etkilenen ürünleri sizler için derledik.

Devamını Oku
Twitter üzerinden 1 Haziran “normalleşme” analizi!

Ülkemizde Mart ayından beri Türkiye genelinde pandemi önlemleri dolayısıyla uygulanan yasaklar, normalleşme döneminde 1 Haziran itibariyle kalkmıştır.1 Haziran’da açılan yerler arasında piknik alanları, sahiller, kafeler, kahvehaneler de bulunuyor. Ayrıca bu tarihten itibaren seyahat yasağı da kalkmış durumdadır. Yeni “normalleşme” döneminin başlamasının ardından Twitter kullanıcılarının attığı 17891 adet tweet’i Online Sağlıkçım ekibi olarak analiz ettik.

Devamını Oku
COVID-19 sürecinde En Popüler Meslek Grupları Neler Oldu?

Pandemi dönemi çeşitli sorunlarla beraber iş bulma sıkıntısını da getirdi. Bununla birlikte pandemi dönemininin başlamasıyla bazı meslek gruplarına olan ihtiyaç arttı. Peki bu meslek grupları neler, hangi mesleklere pandemi döneminde daha fazla iş ilanı verildi. Bu yazımızda bu meslekleri inceleyeceğiz.

Devamını Oku
Koronavirüs Sürecinde En Çok Hangi Ürünler Zamlandı ve Ucuzladı ?

Tüm dünyayı buhrana sürükleyen koronavirüs sürecinin yavaş yavaş 3.ayını bitirmek üzereyiz. 11 Mart 2020 ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görüldüğü tarihten itibaren Mayıs ayı karantina sürecini en yoğun yaşadığımız ay olabilir.

Devamını Oku
CovId'le Sağlıkta çalışan ihtiyacı 3 katına çıktı!

Çin' in Wuhan kentinde ilk kez ortaya çıkan Covid-19 tüm dünyaya hızla yayılmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütü ve sağlık yetkilileri bireylerin arasında sosyal mesafe kuralını benimsemelerini ve hayata geçirmelerini önerdi.

Devamını Oku